لاستیک سازان سبز رتبه برتر صنعت پلیمر

تیوب لاستیکی

تیوب لاستیکی نام محصول
تنظیم فشار روغن کاربرد
NBR و HNBR جنس محصول
ایران محل تولید
خاصیت کشسانی بالا خواص فیزیکی
با شماره 09131086035 تماس بگیرید قیمت
تیوب لاستیکی

تیوب لاستیکی (بلادر لاستیکی) در صنایع مختلف با توجه به کاربرد مد نظر مورد استفاده قرار میگیرد. تیوب لاستیکی گونه ای از بلادر لاستیکی است که شکل ظاهری متفاوت و حلقه ای دارد و به واسطه ظاهر حلقوی اش تیوب نام گرفته است.

ویژگی های تیوب لاستیکی

این تیوب ها به دلیل این تیوب‌ها به دلیل ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی منحصر به فرد خود، برای کاربردهای مختلفی از جمله تنظیم فشار روغن در فولاد مبارکه و صنایع بزرگ و معدن، بسیار مناسب هستند. در ادامه به برخی از ویژگی‌های تیوب لاستیکی می‌پردازیم:

  • مقاومت فیزیکی بالا: تیوب لاستیکی خاصیت کشسانی بالایی دارد که این امر سبب برجسته سازی ویژگی تغییر شکل و حالت آن شده است. تحمل در برابر ضربه ویژگی دیگر آن به دلیل بارز بودن خاصیت کشسانی اش است.
  • کامپرشن بالا: تیوب لاستیکی دارای کامپرشن نسبتا بالایی است، اما از آنجایی که در محیط هایی که فشار زیادی متحمل نمی شوند استفاده میگردد، کامپرشن متوسط مساله ساز نیست ( کابرد استفاده از تیوب لاستیکی به کامپرشن پایین احتیاج ندارد).
  • مقاومت در برابر سایش: تیوب لاستیکی دارای مقاومت متوسط در برابر سایش است بدان معنا که در مقابل فرسایش و سایش نسبتاً مقاوم است و برای مدت طولانی قابل استفاده می باشد.
  • طول عمر بالا: تیوب لاستیکی دارای طول عمر بسیار بالایی است. معمولاً میانگین عمر این تیوب‌ها در حدود 10 سال است، که این یک ویژگی مهم برای استفاده در ابزارآلات صنعتی است ( از آنجایی که میزان استهلاک و میزان کارکرد وسیله از جمله فاکتورهای موثر در هزینه هاست)
  • مقاومت شیمیایی: تیوب با بلادر دارای مقاومت شیمیایی بالاست. زمانی که صحبت از مقاومت شیمیایی می شود منظور محافظت از اسیب پذیری ترکیبات قطعه در برابر عوامل خارجی و رخد دادن فرایند شیمیایی است. این امر در مواجهه با موادی مانند روغن‌های داغ، ازت و نیتروژن اهمیت دارد که دستگاه مداوم در معرضشان قرار می گیرد. این ویژگی‌ها آن را برای استفاده در شرایطی که تماس با مواد شیمیایی خاصی دارند، مناسب می‌سازد.

تیوب لاستیکی لاستیک سازان سبز

جنس تیوب

جنس تیوب لاستیکی: اغلب تیوب لاستیکی از جنس NBR و HNBR ساخته می‌شود. این جنس‌ها از لاستیک‌های مصنوعی با خواص بسیار مناسب برای کاربردهای صنعتی استفاده می‌کنند.

خواص مواد NBR و HNBR

NBR (Nitrile Butadiene Rubber) و HNBR (Hydrogenated Nitrile Butadiene Rubber) دو نوع الاستومر با خواص متمایز هستندکه در ادامه برخی از ویژگی‌های کلیدی این مواد را ذکر می‌کنم:

ویژگی‌های NBR:

1. مقاومت در برابر روغن: NBR دارای مقاومت عالی در برابر روغن‌ها، سوخت‌ها و روان‌کننده‌ها است. بدون تغییر قابل توجه یا تورم، می‌تواند به مدت طولانی در معرض این مواد باقی بماند.
2. انعطاف‌پذیری و الاستیسیته: NBR دارای انعطاف و الاستیسیته مناسبی است که به آن اجازه می‌دهد پس از تغییر شکل، به شکل اصلی خود بازگردد. این ویژگی باعث می‌شود که در برنامه‌هایی که نیاز به درب‌بندی یا توری است، مناسب باشد.
3. مقاومت تنش بالا: NBR دارای مقاومت نسبتاً بالایی در برابر تنش است که به آن اجازه می‌دهد نیروهای کششی و کششی را بدون پارگی یا شکستن تحمل کند.
4. مقاومت فشار کم: NBR حتی در فشار، شکل و ویژگی‌های درب‌بندی خود را حفظ می‌کند و بنابراین در برنامه‌هایی که نیاز به مقاومت در برابر فشار است، مناسب است.
5. مقاومت خوب در برابر سایش: NBR دارای مقاومت متوسط در برابر سایش است که به آن اجازه می‌دهد در برخی از برنامه‌ها، مقاومت در برابر سایش و اصطکاک را تحمل کند.
6. محدوده دما: NBR در محدوده دمایی معتدل به خوبی عمل می‌کند که معمولاً از -40 درجه سانتی‌گراد تا +100 درجه سانتی‌گراد (-40 درجه فارنهایت تا +212 درجه فارنهایت) می‌باشد.

ویژگی‌های HNBR:

1. مقاومت در برابر حرارت بهبود یافته: HNBR نسبت به NBR مقاومت بهتری در برابر حرارت دارد. بدون تغییر قابل توجه یا افت ویژگی‌های مکانیکی، می‌تواند در دماهای بالاتر تحمل کند.
2. افزایش مقاومت شیمیایی: HNBR مقاومت بهبود یافته‌ای در برابر طیف گسترده‌ای از مواد شیمیایی از جمله اسیدها، بازها و برخیمذاب‌کننده‌ها نشان می‌دهد. آن کمتر به حمله شیمیایی حساس است و می‌تواند در محیط‌هایی که نیازمندی‌های سخت‌گیرانه‌تری دارند، سالمت خود را حفظ کند.
3. ویژگی‌های مکانیکی بهبود یافته: HNBR دارای مقاومت برتر در برابر تنش، مقاومت در برابر پارگی و مقاومت در برابر ضربه نسبت به NBR است. می‌تواند در مقابل تنش و تغییر شکل بیشتری تحمل کند.
4. مقاومت بهبود یافته در برابر فشار: HNBR مقاومت بهبود یافته‌ای در برابر فشار دارد، به این معنی که حتی در فشار یا تغییر شکل طولانی مدت، شکل و ویژگی‌های درب‌بندی خود را حفظ می‌کند.
5. محدوده دمای گسترده: HNBR محدوده دمای گسترده‌تری دارد که معمولاً از -40 درجه سانتی‌گراد تا +150 درجه سانتی‌گراد (-40 درجه فارنهایت تا +302 درجه فارنهایت) است. این ویژگی باعث می‌شود که در کاربردهای با دمای پایین و بالا عملکرد خوبی داشته باشد.
6. مقاومت عالی در برابر آب و هوا: HNBR مقاومت عالی در برابر خوردگی آب و هوا، ازون و تابش ماوراء بنفش را دارد، که آن را مناسب برای برنامه‌های خارجی می‌سازد.

تست کیفیت تیوب لاستیکی

تیوب‌های لاستیکی در یک آزمایشگاه مجهز به عنوان منابع تحت فشار برای آزمایش کیفیت استفاده می‌شوند. این آزمایشگاه ابتدا در یک محوطه کنترل شده برای بررسی کیفیت مواد و شرایط قالب‌ریزی بهینه قرار می‌گیرد و سپس روی محصول نهایی استفاده می‌شود. هدف از این آزمایشگاه بررسی ویژگی‌های فیزیکی و مکانیکی مانند کشش، فشرده‌سازی و سختی است.

محصولات مهرافروز برای منابع آب گرم و سرد و آبهای بهداشتی تولید و استفاده می‌شوند. تیوب‌ها در واقع قسمت مهم و اصلی این منابع تحت فشار هستند و به صورت کیسه‌ای با حجم دو برابر تولید می‌شوند.

شکل و حجم دو برابر تیوب‌ها این امکان را فراهم می‌کند که در داخل منابع به طور بهینه عمل کنند.

بعد از ایجاد فشار توسط پمپ‌های آب، این فشار با توجه به حجم تیوب درون منابع، ظرفیت آنها را پر می‌کند و کاربر می‌تواند به راحتی به آب تمیز و بهداشتی با فشار مورد نیاز دسترسی پیدا کند. همچنین، تیوب‌ها با قابلیت ارتجاعی خود، به‌طور قابل توجهی به کاهش مصرف انرژی پمپ‌های آب کمک می‌کنند.

سخن پایانی

مهم است به‌خاطر بیاورید که ویژگی‌های خاص NBR و HNBR ممکن است به دلیل فرمولاسیون، فرآیند ترکیب و سایر عوامل متفاوت باشند. این مواد به طور عمومی در صنایع مختلف از جمله خودروسازی، نفت و گاز، هوافضا و تولید صنعتی استفاده می‌شوند، جایی که ویژگی‌های منحصر به فرد آن‌ها برای برنامه‌های خاص مفید است.

در کل، تیوب به دلیل مقاومت فیزیکی و خاصیت کشسانی بالا، کامپرشن بالا، مقاومت شیمیایی در برابر روغن داغ، ازت و نیتروژن و طول عمر زیاد، بسیار مورد توجه در صنایع مختلف قرار میگیرد. با توجه به این ویژگی‌ها، تیوب لاستیکی برای تنظیم فشار روغن در صنایع فولاد مبارکه و صنایع بزرگ و معدن استفاده می‌شود، در نتیجه، تیوب لاستیکی یک راه حل مناسب برای استفاده در برخی از کاربردهای صنعتی است.

برای خرید تیوب لاستیکی میتوانید از طریق تماس با کارشناسان لاستیک سازان سبز مشاوره لازم را تهیه کنید. کارشناسان ما به صورت شبانه روزی در خدمت خریداران هستند.